Yüzde 18 KDV düşürülmeli

İMSİAD Başkanı Mescioğlu kdv oranıyla ilgili açıklamada bulundu.

Yüzde 18 KDV düşürülmeli
İnşaat Müteahhitleri ve Sanayici İşadamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, konutlarda uygulanan yüzde 18'lik KDV oranının düşürülmesi gerektiğine dair açıklamalarda bulundu. Mescioğlu, KDV oranının düşürüldüğü takdirde, bunun konut fiyatlarına ve sektöre olumlu yansıyacağının altını çizdi. 
 
VATANDAŞ VE SEKTÖR KAZANIR... 
 
A Gazete'nin haberine göre yeni yüklerin sektöre fayda getirmeyeceğini söyleyen Mescioğlu "Bizler Bursa inşaat sektörünün aktörleri olarak, KDV oranının eski durumuna döndürülmesi veya en azmdan yüzde 18 rakamının daha alt seviyelere çekilmesini bekliyoruz. Arsalarda  TOKİ  ve Emlak Konut GYO'nun tabi olduğu uygulamaların bizim için de geçerli olması en büyük temennimiz. Bu düzenleme yapılırsa konut fiyatlarınm daha da ucuzlayacağını öngörüyor ve bunun hem sektörümüze hem de vatandaşımıza -MSij İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu i fayda sağlayacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı. 
 
ÖNCÜLÜK ETMEK İSTİYORUZ 
 
Yakın zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ziyaret edeceklerini ve bu konuyu orada da dile getireceklerini belirten Mescioğlu "İMSİAD olarak dönemin Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı İdris Güllüce ile görüşmelerimiz sonrasmda Yeni Tip İmar Yönetmeliğinin uzatılması konusunda öncülük etmiştik. Bu konuda da çalışmalarımızı yapmak ve öncülük etmek istiyoruz. Bakanımıza yapmış olduğumuz ziyarette de bunu dile getireceğiz" dedi. 
  • 22 Şubat 2016 Pazartesi 09:22
    ÖNE ÇIKAN HABERLER